Ubytování 2023

Zájemcům zajistíme ubytování na noci v průběhu akce, tedy 18. až 23. 6. 2023, resp. případně ještě navíc noc před akcí.

Letos jsou dvě možnosti, které si můžete pro ubytování vybrat: koleje ČVUT Strahov (přesný blok nevíme ještě jistě) a kolej UK Hostivař. Níže uvádíme dvě co možná nejkompletnější srovnání. Díky FJFI a MŠMT máte snížený poplatek za ubytování a hradíte pouze jeho menší část.

Co? Hostivař (UK) Strahov (ČVUT)
Adresa Weilova 2, Praha 10 Chaloupeckého 1919, Praha 6
Začátek ubytování Od 13:00. (pozn) Dříve jenom kufr na vrátnici Od 14:00. (pozn) Dříve jenom kufr na vrátnici
Recepce koleje. Centrální recepce bloku 1.
Poznámka: Pokud se všichni půjdete ubytovat hned po skončení nedělního programu, vytvoříte dlouhou frontu. Zvažte proto, jestli se po  cestě třeba nezastavit na nákup jídla k snídani/svačině, abyste na recepci přicházeli postupně.
Při ubytování musíte předložit osobní průkaz (občanku, pas).
Pokoje Dvoulůžkové – buňkový systém, vždy dva dvoulůžkové pokoje mají dohromady sociální zařízení a kuchyni. Dvoulůžkové, toalety a sprchy na patře.
Možnost dokoupit snídaně Není. Můžete si přiobjednat ve formuláři přihlášky (300 Kč za celou dobu) a podává se v menze.
Poskytnou ručník? Ručník ano, osuška ne. Ale doporučujeme si vzít. Pouze menší, na ruce. Nezapomeňte na něj!
Toaletní papír? Má být k dispozici na toaletách. Pokud by došel, musíte se ozvat (např. na vrátnici).
Kuchyňka, lednička apod.? Kuchyňka a 2 lednice na každém patře. Ale nečekejte moc výbavu. Kuchyňka na patře, ale pouze s vařičem a mikrovlnnou troubou. Není k dispozici ani nádobí, ani rychlovarná konvice, ani lednička.
Wi-Fi? Bude k dispozici. Bude k dispozici.
Kapacita 50 osob. 60 osob.
Cena 250 Kč/(ne-pá). 250 Kč/(ne-pá) + 150 Kč navíc za noc ze soboty na neděli.

Poznámka: Ti, co se ubytovávají v neděli (standardní čas), se mohou přijít ubytovat nejdříve v neděli v 13:00, resp. 14:00. Horní hranice není dána, recepce je otevřena i přes noc. Ti, co se ubytovávají už v sobotu (brzký příjezd), se mohou přijít ubytovat nejdříve v sobotu v 13:00, resp. 14:00. Horní hranice opět není dána. Ti, co se ubytovávají v pondělí (pozdní příjezd), se mohou přijít ubytovat, kdy chtějí, protože recepce je otevřená nepřetržitě a oni mají zaplacený i nedělní nocleh.

Pokud by vás zajímaly další informace, napište nám ideálně předem e-mail a pokusíme se to zjistit.

V případě převisu poptávky nad nabídkou: Budeme se snažit během přihlašování dávat pozor, abychom jeden typ ubytování nepřeplnili a včas možnost se na něj hlásit vypnuli. Je však možné, že to nestihneme a vznikne převis. V takovém případě oslovíme všechny, kdo se na dané ubytování přihlásili, a požádáme je o přesun. Pokud se však nesetkáme se spoluprací, pak si vyhrazujeme právo někomu místo ubytování změnit.

Spolubydlení: V přihlášce máte možnost uvést, s kým chcete být na pokoji. Na obou kolejích si ubytované rozřazují do pokojů sami, takže na recepci vás už pošlou na konkrétní pokoj. Pokud jste v přihlášce uvedli, že chcete být s někým na pokoji, budete přiřazeni do pokoje společného.

V případě brzkého příjezdu: Pokud nezvládáte se na Týden vědy dostavit v neděli ráno a potřebujete v Praze přespat už ze soboty na neděli, můžete v přihlášce zaškrtnout příslušné políčko a zažádat o ubytování i noc před akcí za příplatek  Kč (tuto variantu ale nabízíme pouze na Strahově). Čas ubytování viz poznámka.

V případě pozdního příjezdu: Každý rok se části účastníků stane, že mohou přijet až v pondělí nebo musí odjet o den dříve. V tomto případě z ceny ubytování slevu neposkytujeme (z organizačních důvodů, už tak s námi obě vedení kolejí nejsou spokojená, že až do poslední chvíle nevíme, kolik lůžek po nich vlastně chceme). Čas ubytování viz poznámka.

Varování: Jde o ubytování na kolejích (alias intrák, po slovensky študentské domovy), takže nejde o vysokou kvalitu a hodně soukromí. Jde o ubytování hostelového typu, kde ve školním roce podobně (a prakticky bezproblémově) žijí studenti a studentky ČVUT a UK. Ohlasy ohledně ubytování v roce 2018 zahrnovaly hučící ledničku na pokoji, bouchání dveří dlouho do noci, hlučné sousedy, jediné unisexové sprchy na patro, pocit stísněnosti z malého pokoje, nespolehlivou WiFi, nepřítomnost mýdla apod. Pokud se vám do toho nechce, nic vám nebrání zařídit si ubytování vlastní. Přijdete tím však o příležitost okusit, co vás čeká jako chudého studenta na vysoké, a o možnost bližšího seznámení s ostatními účastníky Týdne vědy. Kromě toho bude takové ubytování nutně dražší, pokud zrovna nemáte v Praze příbuzné nebo známé.

První a poslední den akce bude na fakultě (budova Břehová, kde se koná program) k dispozici hlídaná šatna, určená především pro mimopražské k uložení zavazadel před a po ubytování. Kdo ji využije, nebude s sebou celý den muset nosit kufry.