Ubytování 2019

Zájemcům zajistíme ubytování na noci v průběhu akce, tedy 16. až 21. 6 2019, resp. případně ještě navíc noc před akcí (z 15. 6 na 16. 6).

Letos jsou dvě možnosti, které si můžete pro ubytování vybrat: koleje Strahov (porůznu rozházené pokoje na bloku 2, 4 a 12) a kolej Na Větrníku. Níže uvádíme dvě co možná nejkompletnější srovnání. Díky FJFI a JČMF máte snížený poplatek za ubytování a hradíte pouze jeho menší část.

Co? Větrník (UK) Strahov (ČVUT)
Adresa Na Větrníku 1932, Praha 6 Chaloupeckého 1919, Praha 6
Začátek ubytování Od 13:00. (pozn) Od 14:00. (pozn)
Recepce koleje. Centrální recepce bloku 1.
Poznámka: Pokud se všichni půjdete ubytovat hned po skončení nedělního programu, vytvoříte dlouhou frontu. Zvažte proto, jestli se po  cestě třeba nezastavit na nákup jídla k snídani/svačině, abyste na recepci přicházeli postupně.
Při ubytování musíte předložit osobní průkaz (občanku, pas), ti se slevou na kartu ISIC také kartu ISIC!
Pokoje 19 dvoulůžkových, 3 třílůžkové, 2 čtyřlůžkové a 2 pětilůžkové, toalety a sprchy na patře. Dvoulůžkové, toalety a sprchy na patře.
Možnost dokoupit snídaně Není (resp. musela by se objednat v relativně vysokém počtu a ne úplně levná, takže ji nerealizujeme). Můžete si přiobjednat ve formuláři přihlášky (450 Kč za celou dobu).
Poskytnou ručník? Ano. Pouze menší, na ruce.
Toaletní papír? Má být k dizpozici na toaletách. Pokud by došel, musíte se ozvat (např. na vrátnici).
Kuchyňka, lednička apod.? Není k dispozici. Kuchyňka na patře, ale pouze s vařičem a mikrovlnnou troubou. Není k dispozici ani nádobí, ani rychlovarná konvice, ani lednička.
Wi-Fi? Informace v PDF. Má být k dispozici.
Kapacita 70 osob. 66 osob.
Cena 600 Kč/týden. 350 Kč/týden, pokud máš ISIC nebo potvrzení o studiu. 1000 Kč/týden, pokud nemáš (možná se ti ho vyplatí pořídit). ISIC/potvrzení o studiu ukazuješ při ubytování, kdy dostáváš klíče.

Poznámka: Ti, co se ubytovávají v neděli (standardní čas), se mohou přijít ubytovat nejdříve v neděli v 13:00, resp. 14:00. Horní hranice není dána, recepce je otevřena i přes noc. Ti, co se ubytovávají už v sobotu (brzký příjezd), se mohou přijít ubytovat nejdříve v sobotu v 13:00, resp. 14:00. Horní hranice opět není dána. Ti, co se ubytovávají v pondělí (pozdní příjezd), se mohou přijít ubytovat, kdy chtějí, protože recepce je otevřená nepřetržitě a oni mají zaplacený i nedělní nocleh.

Pokud by vás zajímaly další informace, napište nám ideálně předem e-mail a pokusíme se to zjistit.

V případě převisu poptávky nad nabídkou: Budeme se snažit během přihlašování dávat pozor, abychom jeden typ ubytování nepřeplnili a včas možnost se na něj hlásit vypnuli. Je však možné, že to nestihneme a vznikne převis. V takovém případě oslovíme všechny, kdo se na dané ubytování přihlásili, a požádáme je o přesun, přičemž případně vrátíme rozdíl v ceně nebo ho sami dorovnáme. Pokud se však nesetkáme se spoluprácí, pak si vyhrazujeme právo někomu ubytování změnit (opět s vratkou nebo dorovnáním rozdílu v ceně).

Spolubydlení: V přihlášce máte možnost uvést, s kým chcete být na pokoji. Na obou kolejích si ubytované rozřazují do pokojů sami, takže na recepci vás už pošlou na konkrétní pokoj. Pokud jste v přihlášce uvedli, že chcete být s někým na pokoji, budete přiřazeni do pokoje společného.

V případě brzkého příjezdu: Pokud nezvládáte se na Týden vědy dostavit v neděli ráno a potřebujete v Praze přespat už ze soboty na neděli, můžete v přihlášce zaškrtnout příslušné políčko a zažádat o ubytování i noc před akcí za příplatek 250 Kč. Čas ubytování viz poznámka.

V případě pozdního příjezdu: Každý rok se části účastníků stane, že mohou přijet až v pondělí nebo musí odjet o den dříve. V tomto případě z ceny ubytování slevu neposkytujeme (z organizačních důvodů, už tak s námi obě vedení kolejí nejsou spokojená, že až do poslední chvíle nevíme, kolik lůžek po nich vlastně chceme). Čas ubytování viz poznámka.

Varování: Jde o ubytování na kolejích (alias intrák, po slovensky študentské domovy), takže nejde o vysokou kvalitu a hodně soukromí. Jde o ubytování hostelového typu, kde ve školním roce podobně (a prakticky bezproblémově) žijí studenti a studentky ČVUT a UK. Ohlasy ohledně ubytování v roce 2018 zahrnovaly hučící ledničku na pokoji, bouchání dveří dlouho do noci, hlučné sousedy, jediné unisexové sprchy na patro, pocit stísněnosti z malého pokoje, nespolehlivou wifi, nepřítomnost mýdla a celkovou sešlost kolejí. Pokud na něco takového nemáte žaludek, nic vám nebrání zařídit si ubytování vlastní. Přijdete tím tak o příležitost okusit, co vás čeká jako chudého studenta na vysoké, a o možnost bližšího seznámení s ostatními účastníky Týdne vědy. Krom toho bude takové ubytování nutně dražší, pokud zrovna nemáte v Praze příbuzné.

První a poslední den akce bude na fakultě (budova Břehová, kde se koná program) k dispozici hlídaná šatna, určená především pro mimopražské k uložení zavazadel před a po ubytování. Kdo jí využije, nebude s sebou celý den muset nosit kufry.

Ukázka projektu

Zaujala tě akce?

Uvažuješ-li o účasti, vyplň nám e-mail do formuláře a napíšeme ti, až spustíme přihlašování.


Ukázka z miniprojektu u tokamaku

Vědecká témata

Co si budete moci zkusit změřit, zpracovat a prezentovat?