Ohlasy na akci

Poznámka: Tyto ohlasy jsou zřetelně vybrány organizátory tak, aby akci stavěly do co nejlepšího světla. Všechny dostupné ohlasy minulých let naleznete v archivu FT a TV.

Protože se nám za léta akce z této stránky podařilo udělat toaleťák, můžete skočit níže rovnou na

Ocenění

Vybrané ohlasy účastníků

Akce moje očekávaní dalece předčila. Zůstane se mnou až do smrti. Obavy jsem jako Pražák moc neměl, takže se ani nemohly naplnit.

Jáchym Hanáček, TV 2022

Moc děkuji za všechno úsilí a práci, kterou jste do akce dali. Zažil jsem něco absolutně jedinečného a otevřelo mi to mé obzory. Díky akci jsem si našel nové přátele a lidi, kteří mi opravdu rozumí.

Jan Matěj Višňák, TV 2022

Má očekávání se naplnila na 200 %. Jelikož jsem na týdnu vědy byl poprvé, tak jsem přesně nevěděl co bych měl očekávat, ale to co jsem si představoval tato akce předčila na plné čáře. No a obavu jsem měl více méně jednu, jestli budu té "vědecké" části Týdne vědy rozumět. Naštěstí jsem jistil, že týden je koncipován formou takovou, aby byla všem dobře srozumitelná, to rozhodně chválím.

Filip Vrťo, TV 2019

TV@J předčil má očekávání. Organizátoři SOČ by se od vás měli učit...

Adam Červenka, TV 2019

V akcích, co pořádají školy pro studenty, jsem nalezl spoustu Potěmkinových vesnic. Tato akce byla však kladným opakem.

Daniel Staník, TV 2018

Bylo to strašně fajn. Všechny Vás obdivuji za to, že máte energii a trpělivost s námi pracovat. Těším se příští rok.

Zdeněk Vostřel, TV 2018

SUPER, PUPER, GIGA, TERA VÝBORNÁ AKCE!!!

Maksymilian Iurchenko, TV 2017

Byla jsem naprosto spokojená s celou akcí, mnohokrát děkuji všem za organizaci! Exkurze úžasná (UFE), přednášky zajímavá a různorodá témata. Diskusní párty skvělá, u nás na Radiofarmakách bylo pár lidí a oproti přednáškám jsme se zapojili aktivně a mohli se ptát. Byla to příjemná změna od přednášek vyprávěcích s prezentací, něco nového a jiného. Tomu dávám určitě palec nahoru! Projekt jsem si vybrala úžasný, práce na něm mě bavila a rozhodně posunula – zkusili jsme si mimo experimentu i napsat prezentaci a článek. Konference na závěr super šance zkusit si před lidmi chvilku prezentovat a nebát se toho. :D Doprovodné dobrovolné akce fajn pro povídání si s novými nebo starými známými, lidmi se stejnými zájmy. Nemůžu se dočkat příští rok!!!!

Soňa Burešová, TV 2017

Páči sa mi, že sme boli nútení premýšľať nad tým, čo robíme a mohla som si precvičiť prácu v laboratóriu. A celý systém budovania si rečníckeho prejavu: prednášky a minikonferencie. Toto mi do života dalo veľa, keďže v škole často o správnej technike vystupovania pred obecenstvom nehovoríme. A hlavná prednáška: tá mi pomohla v rozhodovaní, čím chcem byť. ... Doporučila. Jednoznačne. Pretože tento týždeň bol rovnako ako zaujímavý aj zábavný, poučný a verím, že si jeho myšlienky ponesiem až do konca života.

Andrea Majchráková, TV 2016

Moc Vám za celých pět dní prožitých v Praze děkuji, bylo to nádherné a určitě životní zkušenost. Mým přáním tedy je, aby Týden vědy pokračoval i v dalších letech, abych se jej mohla zúčastnit znovu a aby jej mohlo prožít mnoho dalších středoškoláků, kteří zatím třeba ani neví, o co přicházejí. Přeji tedy všem organizátorům (i těm budoucím) mnoho sil, výdrže a odhodlání pro to, zorganizovat TV@J 2016, TV@J 2017,...., TV@J co nejvíce bude možné.

Simona Gabrielová, TV 2015

Doporučit TV@J?: Určitě ano, dosud jsem se neúčastnil akce, která by byla schopna konkurovat :)

Daniel Hausner, TV 2015

Již od mala se zajímám o všechny přírodovědné předměty. I když je pro mě zatím na prvním místě asi biologie, stále více mě začínají lákat hraniční obory na pomezí ať už biologie a fyziky nebo biologie a chemie, v nichž se propojují a dávají do souvislostí znalosti z obou oborů, a které mají určitě v současné době budoucnost.Podobné akce – pořádané VŠ pro studenty SŠ – jsou výborným nápadem, neboť dávají středoškolákům možnost seznámit se s aktuálními vědeckými problémy, vysokoškolským prostředím a atmosférou i vrstevníky s podobnými zájmy. Co však není na těchto akcích až tak běžné a na TV@J mě zaujalo nejvíce, jsou miniprojekty, dávající účastníkům možnost vyzkoušet si 'vědeckou práci' i prezentaci jejích výsledků. Důvodem výběrů, jak miniprojektů, tak přednášky pro mě je právě jejich mezioborovost a 'šmrncnutost' biologií.

Katka Kubíková, TV 2015

Týden vědy byla pro mě významná životní výhybka.

Tomáš Zikmund, účastník TV 2011, organizační tým TV 2015

Velice často a intenzivně na týden na Jaderce vzpomínám. Mrzí mě, že jsem se nezúčastnil vícekrát. Tato zkušenost mi přináší celou dobu samé úspěchy. Proto kudy chodím, tudy chválím a doporučuji účast. Bohužel moc lidí na má slova nedalo, ale i tak mě potěšilo, že v minulém roce byla vybrána odezva od učitelky z mojí střední školy. Mimo jiné jsem se po dvou letech na Fakultě vojenských technologií rozhodl k vám "vrátit". Už mám podanou a zaplacenou přihlášku. Nemůžu se dočkat, kdy dorazí "papírové" oznámení o přijetí.

Tomáš Zikmund, účastník TV 2011, psáno 2014

Líbilo: Přednášky byly super, organizace byla taky parádní (upřímně, takovej počet lidí a tolik projektů ukočírovat, klobou dolů). Vstřícnost všech, hlavně Ing. Svobody, takovou míru trpělivosti a energie jakou má on, nikde jinde na světě nenajdete. Strahov, miluju to místo je to super, fajn lidi. Koleje, jaký mají být (prostě koleje, žádnej luxus, hlavně, že je kde přespat), osobně nechápu, jak si někdo mohl na ubytování stěžovat, já osobně jsem tam při stáži zažil punkový kapely, divoký pařby (nebyl jsem účastníkem, jen trpícím sousedem) a dětský výlet (v 1 ráno se jde spát v 6 ráno už se řádí) a upřímně, byl jsem rád, že se vyspim aspoň 2-4 hodiny. Líbilo se mi taky to, že celkově týden vědy spojil tolik lidí a dojeli tam i kolegové, či krásné kolegyně ze slovenska :) Já si tam našel nejlepší kolektiv, co jsem zažil, super lidi, co si rozumíme a máme společnou řeč, takže díky TV@FJFI :).
Nespokojen: Sem tam to byly časový prodlevy, ale to je prostě o účastnících a ne o pořadateli.
Změnit: Byl jsem poprvé, nemůžu nic vytknout. Snad jen termín, kdy se to křížilo se SOČ, ale to se nedá nic dělat, o týden zpět by to byl problém (zkoušky) a o týden dopředu (prázdniny)....Bylo to trocha hektický
Doporučit: Svým spolužákům bych ji nejspíš nedoporučil, protože jsou chytří jako pytel kamení. Kamarádům určitě doporučím, sám se totiž plánuju účastnit dalších ročníků.
Komentář: Týden vědy je super, za tak krátkej čas (cca 2 dny) se toho dalo stihnout tolik, že jsem moc nevěřil. Sborníky jsou pecka. Konference, no ta se mi nepovedla, ale líbilo se mi, že to bylo 'něco za něco' (dojedeš, my ti dáme prostředky, ale musíš publikovat a zkusit si jaký to je... dělat vědu). Jaderka je super celkově Břehová a tohle místo, to je parádní. Jak jsem psal, i organizátoři jsou obdivuhodní a mají zlatý srdce, spousta lidí by se na nás vykašlala, ale tady se snaží pomoct s kdejakou hloupostí na maximum. Snad jsem to dostatečně popsal

Aleš Ryška, TV 2013

Vyzkoušeli jsme si prakticky život studenta VŠ, což se mi líbilo hodně, spousta informací, které se můj mozek pořád snaží pojmout a celý týden mě bolí hlava, což se mi zrovna často nestává. Prostě, všechno skvělý. Nespokojenost? Tohle slovo není 'kompatibilní' s TV@J. Komentář: chtěl bych vám všem moc poděkovat za skvělý a zábavný týden, místo kterého bych asi spal na lavici na gymplu a nemohl se dočkat konce školního roku. Tohle je daleko lepší varianta. I když je to zahrnuto v předchozím sdělení, všem organizátorům vřele děkuji.

Radim Tichý, TV 2011

FT je unikát.

Michal Pokorný, TV 2010

Bylo to boží.

Jiří Krist, FT 2008

Chtěla bych vyjádřit velký dík za krásný Fyzikální týden – bylo to celé moc příjemné a zjistila jsem nové možnosti a perspektivy... Mnoho díků zasílá...

Hana Šustková, FT 2007

Nejvíce se mi líbilo, že jsme byli každý odpovědný sám za sebe, nikdo s námi nezacházel jako s dětmi. Mohli jsme využít náš volný čas, jak jsme chtěli. Ale asi nejvíc oceňuji, že jste nezajišťovali pedagogický dozor.:-). Očekávala jsem nové poznatky z oblasti fyziky, kterých se mi na FT dostalo opravdu v královském množství. Chtěla bych poděkovat všem lidem, kteří se podílejí na organizaci této parádní akce.

Radana Janovská, FT 2006

Poznal jsem atmosféru celé školy, protože se tam chystám studovat. Potkal jsem se s mnoha lidmi, kteří jsou na fyziku a chemii daleko lepší než já, což bylo rozhodně hodně motivující. Člověk mohl v klídku kecat o fyzikálních problémech, aniž by si o něm ostatní mysleli, že je ufoun. To jsou pozitiva.

Letos jsem absolvoval již 2. FT. Z loňské zkušenosti jsem očekával, že to bude opět ta nádherná pohoda bez nucení do nějaké práce – pracovala jen vlastní motivace a zkušenost. Prima prostředí s lidmi, kteří mají podobné zájmy jako já, mi dokonale sedí, a tak předpokládám, že absolvuji i FT 2005. Škoda ale, že nerozumím všemu, co zde slýchám, úplně dokonale. Jinak jsem nadmíru spokojen téměř se vším, s čím jsem se letos v Praze setkal a Velmi děkuji organizátorům, že něco takového organizují a že se jim to vždy (alespoň doufám) povede.

Martin Zeman, FT 2004

Už jsme zase zpátky ve škole a vzpomínáme na Fyztyd. Je to naprosto super akce, která nám určitě hodně dala. Ale nejen nám, ale i našim spolužákům z gymplu, pro které jsme včera uspořádali prezentaci našich miniprojektů. Celkově se Fyztyd velice zdařil a myslím, že do puntíku naplňuje své poslání-seznámení s badatelskou prací. děkuji vám za sebe i za své kamarády. Jen tak dál!

Petr Vrtný, FT 2003

Váš projekt je naprosto fantastická věc! Člověk si alespoň částečně v praxi vyzkouší, co se naučil ve škole a ještě něco navíc. Pro mě to byla skvělá zkušenost a jsem moc ráda, že se mi naskytla.

Markéta Millerová, FT 2002

Že ta akce bude tak dobrá jsem si nepředstavoval ani v nejdivočejších představách. Z mnoha mých obav se nevyplnila žádná.

Pavel Jež, FT 2001

Mě se líbil program, nejvíce asi práce na miniprojektu. V našem týmu (a myslím, že to platilo i u ostatních) byla skvělá atmosféra a hlavně – náš supervisor byl vždy ochoten vše vysvětlit několikrát (tak 2x-3x), aby to všichni pochopili.

Eva Rozkotová, FT 2001

Na výběru programu byly vidět nejenom rozsáhlé zkušenosti s didaktikou fyziky, ale především to, že na FJFI ČVUT se pracuje s posledními technologiemi. Velmi přínosné byly i exkurze do špičkových výzkumných center – např. do Ústavu jaderné fyziky v Řeži u Prahy, kde se nám skutečně obětavě věnovali ti nejlepší z nej-lepších, odborníci evropského formátu.

Jakub Mareček, FT 2000

Vybrané ohlasy ostatní

Ať se Vám daří a máte co nejvíc chytrých studentů.

prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc., dr. h. c., předsedkyně Akademie věd České republiky, hlavní zvaná přednáška na TV@J 2024 "Věda a já".

Z korespondence kolem TV@J 2023: „Jsem absolvent FJFI a mám velmi rád projekt Týdne vědy, kam jdu letos opět dělal krupiéra. Projekt bych rád podpořil i finančně, protože si myslím, že akce Týdne vědy má dosah a každá koruna investovaná do mladých lidí, aby šli studovat náročnější obor se Česku/Praze/rodné vesnici vrátí stonásobně. Tak kdyby tě napadl vhodný způsob, můžeme to vymyslet.“

Filip Rolenec, významný sponzor TV@J 2023. Děkujeme.

Ohlas účastníka FT 2004 a 2005: „S obdivem bych Vám chtěl poděkovat, že neustále pokračujete v organizování Týdne vědy. Po letech v komerční sféře jsem se částečně vrátil na akademickou půdu Ústavu letecké dopravy při FD. Ihned jsem si vzpomněl na moje první setkání s vědeckým bádáním na Fyzikálním týdnu před skoro dvaceti lety. Byla to výborná akce, která nejen formovala pozitivní přístup ke vědě, ale hlavně zanechala spoustu vzpomínek i kamarádů.“

Viktor Valenta, v roce 2023

Dneska jsem měl po dlouhé době skvělý pocit z diskuse se studenty.
Děkuji Vám. Bylo to skvělé!

RNDr. Martin Vlk, Ph.D., KJCH FJFI, vedoucí diskuzní párty TV@J 2022

Ohlas účastníka TV@J 2019: „Velmi se mi líbila hlavní přednáška, přednášející byl super“. Tímto přednášejícím byl RNDr. Ing. Petr Distler, Ph.D. et Ph.D. a zde je jeho komentář: „Ve druhém ročníku na gymnáziu jsem poprvé navštívil TV@J (v roce 2006 se ještě nazýval Fyzikální týden). Během miniprojektu jsme stanovovali přítomnost radionuklidů v medu z okolí Černobylu. Atmosféra, přednášky, lidé, vše bylo natolik inspirující, že jsem již při svém návratu domů věděl, že na FJFI chci studovat a o necelé dva roky později jsem si na Jaderku podal i jedinou přihlášku a vydal se si svůj sen splnit 😀“

RNDr. Ing. Petr Distler, Ph.D. et Ph.D., účastník FT 2006 a 2007, nyní už akademický pracovník FJFI. V posledních letech koordinátor TV@J za Katedru jaderné chemie, 2018 a 2019 vedoucí miniprojektu „Přepracování ozářeného jaderného paliva – separace lanthanoidů a minoritních aktinoidů“. Hlavní přednáška na TV@J 2019

Mějte krásný zbytek Týdne vědy, ať se vše daří! Všem účastníkům, se kterými jsem během exkurze mluvila, se letošní Týden vědy moc líbí, a tedy mohu vzkázat samé pochvaly.

Soňa Burešová, účastnice TV@J 2017 a 2018, nyní studentka FJFI a průvodce na exkurzi TV@J 2019

Držím Vám palce s Týdnem vědy, což je neuvěřitelně úctyhodný počin!!!

Mgr. Vojtěch Pleskot, Ph.D., Ústav částicové a jaderné fyziky MFF UK. TV 2019

Dovolte ještě, abych Vám moc poděkovala za organizování velmi přínosné akce takového rozsahu, která mě úplně uchvátila. Škoda, že nejsem mladší a nemohu se také účastnit. 😀

Hana Janichová, maminka účastníka TV 2016

Dobrý den, vzhledem k tomu, že se na moji přednášku nikdo nepřihlásil, tak ji tedy letos asi zrušíme. Ale budu rád, když se domluvíme příští rok dostatečně dopředu, já připravím přednášku dopředu hlavně v češtině (což možná lidi odradilo), a napíšu zajímavější anotaci + připravím i nějaké pokusy. S pozdravem Víťa J.
.. To je přesné! Díky. Klidně si můžete udělat miniprojekt. To by bylo!! V. Sv.
.. S miniprojektem nemám problém, máme přenosný zdroj UV záření a dá se krásně demonstrovat transformace UV do VIS pomocí scintilačních krystalů. Ozvěte se mi, prosím, až bude připravovat příští ročník, předběžně s tím budu počítat. Víťa

Z komunikace TV 2016 s bývalým účastníkem FT z roku 2005 a laureátem ceny Česká hlava doctorandus 2015

... ještě na střední škole jsem se tehdejšího Fyztydu dvakrát zúčastnila, takže si teď ráda vyzkouším roli supervizora. :) Dělám teď doktorát v Německu, ale mohla bych na ty dva dny dorazit do Prahy a zkusit se studenty udělat nějaké experimenty s kvantovými tečkami na Fyzikálním ústavu...

Ing. Jana Kubištová, účastnice FT 2006, 2007 a dále vedoucí miniprojektu TV 2014

Chtěla bych Vám alespoň touto cestou poděkovat za přípravu a realizaci projektu "Týden vědy na Jaderce". Naše gymnázium vyslalo na tuto akci šest studentů a Ti přijeli naprosto nadšeni, plni zážitků a dojmů. Protože jedním z nich byl i můj syn, mám opravdu informace upřímné a nezkreslené. Pokud to bude možné i v příštím roce, určitě se naši studenti opět zúčastní. Přeji Vám i všem Vašim kolegům, kteří se na této akci podíleli mnoho úspěchů a elánu.

PaedDr. Dana Bohuslavová, TV 2013

Vážení kolegové, veliký dík za vaši práci a úsilí. Vrátili se tři velice spokojení a nadšení studenti. Jen chválí a chválí. Oceňují váš přístup, nasazení a organizaci celé akce. I já vám moc děkuji, přeji úspěchy ve vaší práci a neutuchající nadšení ve vašem snažení.

Ing. Běla Kyselová, SPŠ-SE České Budějovice, TV 2012

Měl jsem možnost vidět letos na vlastní oči na velkém souboru účastníků, jak jsou nadšeni z akce, kterou organizujete. Držím Vám palce a budu-li moci, rád Vám pomohu i v příštím roce.

RNDr. Jan Proška, koordinátor a přednášející TV 2011

Myslím, ze se akce letos opravdu povedla a příjemně mi připomněla léta, kdy jsem se FT sám účastnil :-)

Ing. Tomáš Jakoubek, účastník FT 2002, 2003, 2004, 2005 a dále vedoucí miniprojektu FT 2009 a TV 2010

Oba naši reprezentanti pěli po návratu z Fyzikálního týdne ódy na vše na co byli tázáni. Proto jsem se zájmem prostudoval jejich prezentace i díla ve sborníku. Mé pozornosti neunikla ani díla ostatních účastníků FT. Opravdu, S M E K Á M   K L O B O U K. Dokázali jste hrozně moc. Přírodní vědy teď zrovna mezi nejoblíbenější nepatří. Proto si doslova každého zájemce (v našich podmínkách) hýčkáme. Moc Vám i celému realizačnímu tými FT děkuji. Příští rok k Vám s největším potěšením pošleme další zájemce o fyziku a už se těším s jakými náměty na miniprojekty přijdete. Děkuje a zdraví ..

Mgr. Ivo Kocum, zástupce ředitele a taky fyzikář českobrodského gymnázia, FT 2009

Píšu vám jako otec jednoho z účastníků právě skončeného fyzikálního týdne. Můj syn byl celým průběhem, miniprojektem i exkurzemi nadšený a jeho zájem o fyziku se zase o trochu prohloubil. Dokážu si představit co vás organizace takového podniku stojí úsilí a chci vám poděkovat za to co pro studenty-středoškoláky děláte. Ať se vám i nadále daří!

prof. Ing. Jan Flusser, DrSc., ředitel Ústavu teorie informace a automatizace AV ČR, FT 2009

... za naše 'tři mušketýry' Vám a Vašim spolupracovníkům musím vyslovit obdiv a dík za zorganizování Fyzikálního týdne na FJFI ČVUT. Podle výpovědi našich účastníků byli nadšeni jak náplní programu tak jeho uspořádáním...

Dr. Ing. Oto Štirand, CSc., SPŠ Hronov, FT 2007

Naši studenti se vrátili z Fyzikálního týdne opět nadšeni. Velmi Vám děkuji za to, co pro ně děláte a už teď se všichni těšíme na příští spolupráci.

RNDr. Jindra Vysloužilová, G. Olomouc, FT 2003

Kde jsme se prezentovali nebo nás někdo prezentoval

Externí odkazy

Jde většinou o odkazy, na které jsme náhodou narazili při brouzdání internetem či víme, že o nás nějaká časopis něco publikovat. Pokud by sem někdo z účastníků chtěl umístit odkaz na nějaký svůj článek/výstup, rádi mu vyhovíme.

Jsme dokonce tak stará tradiční aktivita, že mnoho webů, které obsahovaly článek o nás či nějakou návaznost, v dnešní době již nefungují či daná konkrétnost zmizela. Nicméně webový archiv sem tam něco (alespoň částečně) zachránil, např.

Ukázka projektu

Zaujala tě akce?

Uvažuješ-li o účasti, vyplň nám e-mail do formuláře a napíšeme ti, až spustíme přihlašování.


Archivní přednáška

Archiv

Naleznete v něm informace o proběhlých ročnících včetně sborníků ke stažení.