Stravování 2022

Ve zkratce - část stravování vám můžeme zajistit a jeho míru si zvolíte v přihlášce. Nicméně alespoň nějakou část stravování si budete muset zvládnout pořídit sami. Podrobněji dále. Uvedeme i nějaké tipy, kde se dá jídlo koupit.

Snídaně

Snídaně v místní menze budeme schopní zajistit, pouze pokud budete ubytováni na kolejích na Strahově. V tom případě budou stát 250 Kč. Snídaně budou vydávané od 7.30 ráno. Pokud si objednáte ubytování o den předem, tak pro neděli snídani nemáte, až od pondělí s ostatními. Upozorňujeme, že nejde o luxusní snídani, ale jenom základní.

Na Vltavě snídaně zajistit nemůžeme, doporučujeme si nakoupit něco večer předem např. v supermarketu.

Obědy

V rámci přihlášky si můžete objednat oběd v neděli v ceně 50 Kč a obědy v týdnu v ceně 40 Kč. Obědy jsou dotované a zahrnují polévku, hlavní jídlo a nějaký menší nápoj (čaj, šťávu či vodu). Umístění obědů bude následující

 • Neděle 19. 6. – jídlo bude letos přímo v budově Břehové 7
 • Pondělí 20. 6. a úterý 21. 6. – podle místa, kde probíhá miniprojekt, resp. bude zajištěno pouze tam, kde je v okolí větší množství miniprojektů
  • Břehová – Menza UK Právnická (náměstí Curieových 7, Praha 1)
  • Trojanova – bude doplněno
  • Troja (miniprojekty v ulici V Holešovičkách, ať už FJFI či další instituce) – pravděpodobně Castle Restaurant (Květinářská 775, Praha 8)
  • Možná doplníme nějaké další místo (pravděpodobně u Na Slovance), finální info se dozvíte při registraci na místě
  • Pokud nebude zajišťován oběd centrálně, dostanete u registrace v neděli stravenku na každý den miniprojektu ve výši 150 Kč a na základě doporučení vedoucích miniprojektů si někam zajdete.
 • Středa 22. 6. až pátek 24. 6. – Menza UK Právnická (náměstí Curieových 7, Praha 1)

Jak se dostat do menz a jídelen

 • Menza Právnická (Nám. Curieových 7, Praha 1, nejbližší menza k Břehovce): Honosný vchod do budovy Právnické fakulty UK je přímo u tramvajové zastávky Právnická fakulta, s výhledem na Čechův most. Po průchodu dvěma skleněnými dveřmi zamiřte mírně doprava a po schodech dolů - menza se nachází v polosklepním podlaží. Poznáte ji po velké místnosti plné židlí a stolků a občas i fronty, která se vine podél celého obvodu menzy až na chodbu.
 • Restaurace Castle Residence (Květinářská 755, Praha 8, nejbližší restaurace k Troji): Schované kousek od zastávky busu Kuchyňka směr Nádraží Holešovice. Projdete vraty pro auta přes malé parkoviště. Uvidíte zahrádku a vstoupíte dveřmi vpravo.

Svačiny

Svačiny po většinu dní nezajišťujeme. Po velkém úspěchu z ročníku 2018 ale zopakujeme tradiční konferenční coffee breaky s drobným občerstvením ve čtvrtek a v pátek. Coffee break zahrnuje, jak název napovídá, hlavně kávu, ale také čaj a drobné občerstvení typu sušenky.

Večeře

Večeře nezajišťujeme s výjimkou občerstvení v rámci společenského večera – kasina ve čtvrtek. Tam naopak bude jídla dost pro všechny (zdarma v ceně akce).

Pravděpodobně se pokusíme zajistit občerstvení v rámci diskuzního večera ve středu. Informaci ještě upřesníme.

Ubytovaným na Strahově se nabízí večeře ve zdejší menze (akorát si je budete muset zaplatit sami, lísteček od nás nedostanete), ostatní menzy nabízejí pouze obědy. Nažhavte Google a vytipujte si restaurace předem, nebo vyzpovídejte pražské účastníky.

Další tipy na jídlo

Faktická poznámka – na obědy jsme vám vybrali taková místa, kde se dostanete teplé jídlo a stihnou odbavit velkou skupinu. Pokud se rozhodnete jít na oběd někam, choďte individuálně nebo v malých skupinách, ať je nezahltíte. Jste v centru města, spousta restaurací v okolí má polední menu za ještě relativně rozumné ceny, byť v posledních letech rostou, ale večeře jsou zpravidla pořádně drahé pro lidi, kteří chtějí šetřit.

Co se vlastního vyvařování týče, buďte ke kolejím raději skeptičtí. Strahov sice má kuchyňky, ty ale většinou nejsou vůbec vybavené, takže musíte mít vlastní hrnce, vlastní talíř, vlastní příbory, vlastní jar a houbičku... Jednodušší je pravděpodobně zajít někam anebo si koupit jídlo, co nevyžaduje další přípravu, stylu chleba se salámem.

Po kliknutí na název lokality se vám rozbalí informace.

Jste v samotném historickém centru města, prakticky v židovské čtvrti, takže nečekejte, že to zde bude levné.

Nejbližší obchod se směsným zbožím je asi Žabka (Maiselova 62/8, Kaprova 16/9, U Obecního dvora 793/2), ale je to trochu dražší obchod. Pokud se chcete trochu projít, tak asi nejblíže je Albert na Můstku, případně hledejte Alberty, Billy, LIDLy či podobné řetězce.

Pokud byste chtěli něco ne-tak-drahého, tak je blízko KFC. V docházkové vzdálenosti jsou desítky restaurací, v pracovní dny v poledne má většina nějaké polední menu, ale ostatní jídlo bývá o dost dražší.

Trojanka je prakticky jediné místo konání Týdne vědy, kde není nouze o obchody a restauraci. Zvláště studenty oblíbená je pekárna ve Václavské pasáži, hned vedle ní je večerka, o něco dále pak malé nákupní centrum včetně Billy. V pasáži je asijská restaurace, další pak o kousek dál. V Krčmě U Parašutistů jsem jedla léta Páně 2011, kdy jsem na Jaderce byla se spolužáky na dni otevřených dveří, desetiminutovou procházkou dál je můj můj oblíbený kebab... Ale obecně bych doporučila prostě využít Googlu a podívat se, na co máte chuť dnes, protože výběr je opravdu veliký.

Oběd je plánovaný v 4* restauraci Castle Residence. Večeře by vás zde ovšem vyšla hodně draho. Menza Troja je otevřená, ale pouze přes obědy. Restaurace Pawlovnia je nejspíš stále uzavřená. Je možné využít bufet (otevřený asi 8 - 16) v přízemí budovy poslucháren MFF UK. Ještě je v blízkosti jedna vietnamská restaurace a pak na kolejích se někde skrývá kolejní obchůdek.

V rámci komplexu Strahovských kolejí je menza, jejíž část s názvem restaurace má otevřeno Ne-Čt od 11.00 do 20.30 (resp. Pá-So 11.00 - 19.30), takže si tam kdykoliv v té době můžete zajít na salát, hlavní jídlo, polévku, zákusek, atp. Poté by měly být na každém bloku automaty na bagety a měla by tady fungovat večerka. Moc jiných příležitostí v blízkém okolí není.

Co se týče nějakého většího obchodu, dá se jet např. do Tesca na Anděl (OC Nový Smíchov) je to cesta jedním autobus a jsou tam i další obchody.

Nejblíže koleji se nachází Restaurace Větrník a jedna Norma.

Archivní přednáška

Archiv

Naleznete v něm informace o proběhlých ročnících včetně sborníků ke stažení.


Reakce účastníků, na obrázku vidíte selfies, co nafotili v průběhu Pevnosti Břehyard

Proč se zúčastnit?

Zajímá tě, co se účastníkům na Týdnu vědy na Jaderce líbilo v minulých letech?