Stravování 2024

Ve zkratce – část stravování vám můžeme zajistit a jeho míru si zvolíte v přihlášce. Nicméně alespoň nějakou část stravování si budete muset zvládnout pořídit sami. Podrobněji dále. Uvedeme i nějaké tipy, kde se dá jídlo koupit.

Snídaně

Snídaně budou zajištěné na menze Jarov v blízkosti Eislerovy koleje (vizte ) s tím, že jde objednat pouze od pondělí do pátku včetně a to za příplatek 500 Kč. Časy snídaní budou

  • Pondělí 07.15-08.15
  • Úterý 07.15-08.30
  • Středa 07.30-08.30
  • Čtvrtek 06.30-07.30
  • Pátek 07.30-08.30

Obědy

V rámci přihlášky si můžete objednat obědy v ceně 60 Kč/den. Obědy jsou dotované a zahrnují polévku, hlavní jídlo a nějaký menší nápoj (čaj, šťávu či vodu dle místa). Umístění obědů bude následující

Jak se dostat do menz a jídelen

  • Menza Právnická (Nám. Curieových 7, Praha 1, nejbližší menza k Břehovce): Honosný vchod do budovy Právnické fakulty UK je přímo u tramvajové zastávky Právnická fakulta, s výhledem na Čechův most. Po průchodu dvěma skleněnými dveřmi zamiřte mírně doprava a po schodech dolů – menza se nachází v polosklepním podlaží. Poznáte ji po velké místnosti plné židlí a stolků a občas i fronty, která se vine podél celého obvodu menzy až na chodbu.
  • Výdejna ČVUT Karlovo náměstí (Karlovo náměstí 13, Praha 2, nejbližší menza k Trojance): Tato menza je velmi dobře schovaná a na první pohled dokonce i zabezpečená. Vaše cesta začne vstupem skrz hlavní vchod FEL/FS ČVUT, vybavený turnikety. Těmi se však nenechte odradit, neboť bývají často otevřené dokořán. Pokud zrovna ne, počkejte si, až někdo bude procházet a směle proklouzněte za ním. Pokud dlouho nikdo nepůjde, oslovte vrátného v budce a on vás pustí. Po průchodu turnikety zamiřte přímo dál do hloubi budovy. Projdete mezi dvěma stoupajícími schodišti, kolem Foucaltova kyvadla až do studovny, kterou opustíte východem po pravé straně. Pak se kolem několika jídelních automatů dostanete až na dvorek. Zde se vydejte doleva a dvorek obcházejte, dokud nepřijdete ke vchodu do menzy. Jde o podlouhlou budovu, jejíž strop zevnitř krášlí žlutý jeřáb.
  • Restaurace Castle Residence (Květinářská 755, Praha 8, nejbližší restaurace k Troji): Schované kousek od zastávky busu Kuchyňka směr Nádraží Holešovice. Na dané adrese projdete vraty pro auta přes malinké parkoviště podél příjezdové cesty. Po pravé straně uvidíte zahrádku a vstoupíte dveřmi vpravo.

Svačiny

Svačiny po většinu dní nezajišťujeme. Budou pouze tradiční konferenční coffee breaky s drobným občerstvením ve čtvrtek a v pátek. Coffee break zahrnuje, jak název napovídá, hlavně kávu, ale také čaj a drobné občerstvení typu sušenky.

Večeře

Večeře nezajišťujeme každý den, ale jenom v rámci podvečerního programu popsaného zde. Toto občerstvení je v rámci ceny akce bez příplatku.

V rámci podvečerního pondělního programu bude občerstvení (hlavně chlebíčky, menší část bezlepkových či bez masa, většina lepkových s masem; nějaké dezertíky; pití nebude). Podobné občerstvení bude ve středu s tím, že v menších místnostech by mělo být přímo uvnitř. V 103 se jíst nemá, takže bude na chodbě před učebnou.

Ve čtvrtek bude bohatý raut v rámci kasina. Najdete tam jak maso, šunky, sýry, tak ovoce, zeleninu, dezerty a i nějaké pití. Půjde tedy najít i něco bez lepku, bez laktózy, bez masa...

Další tipy na jídlo

Faktická poznámka – na obědy jsme vám vybrali taková místa, kde se dostanete teplé jídlo a stihnou odbavit velkou skupinu. Pokud se rozhodnete jít na oběd někam, choďte individuálně nebo v malých skupinách, ať je nezahltíte. Jste v centru města, spousta restaurací v okolí má polední menu za ještě relativně rozumné ceny, byť v posledních letech rostou, ale večeře jsou zpravidla pořádně drahé pro lidi, kteří chtějí šetřit.

Co se vlastního vyvařování týče, buďte ke kolejím raději skeptičtí. Strahov sice má kuchyňky, ty ale většinou nejsou vůbec vybavené, takže musíte mít vlastní hrnce, vlastní talíř, vlastní příbory, vlastní jar a houbičku... Jednodušší je pravděpodobně zajít někam anebo si koupit jídlo, co nevyžaduje další přípravu, stylu chleba se salámem.

Po kliknutí na název lokality se vám rozbalí informace, které nemusí být úplně aktuální...

Jste v samotném historickém centru města, navíc v židovské čtvrti, takže nečekejte, že to zde bude levné. Na chodbě v přízemí se nachází automaty, kde bývají i bagety.

Nejbližší obchod se směsným zbožím je asi Žabka (Maiselova 62/8, Kaprova 16/9, U Obecního dvora 793/2), ale je to trochu dražší obchod. Pokud se chcete trochu projít, tak asi nejblíže je Albert na Můstku, případně hledejte Alberty, Billy, LIDLy či podobné řetězce.

Pokud byste chtěli něco ne-tak-drahého, tak je blízko KFC (B-Smart krabičky jsou relativně levné). V docházkové vzdálenosti jsou desítky restaurací, v pracovní dny v poledne má většina nějaké polední menu, ale ostatní jídlo bývá o dost dražší.

Na chodbě v Trojance by měly být automaty, kde bývají i bagety. Trojanka je prakticky jediné místo konání Týdne vědy, kde není nouze o obchody a restauraci. Zvláště studenty oblíbená je pekárna ve Václavské pasáži, hned vedle ní je večerka, o něco dále pak malé nákupní centrum včetně Billy. V pasáži je asijská restaurace, další pak o kousek dál. Katka (Jiráková) Hromasová v Krčmě U Parašutistů jedla léta Páně 2011, kdy na Jaderce byla se spolužáky na Dni otevřených dveří, desetiminutovou procházkou dál je její oblíbený kebab... Ale obecně by doporučila prostě využít mapy.cz či Googlu a podívat se, na co máte chuť dnes, protože výběr je opravdu veliký.

Oběd je plánovaný v 4* restauraci Castle Residence. Večeře by vás zde vyšla docela draho, ale pokud chcete rozhazovat, tak se tam dá jít na večeři a třeba i na bowling. Menza Troja je otevřená, ale pouze přes obědy. Restaurace Pawlovnia je nejspíš stále uzavřená. Je možné využít bufet (otevřený po-pá od 8.00 do 15.00) v přízemí budovy poslucháren MFF UK (menu). Ještě je v blízkosti jedna vietnamská restaurace a pak na kolejích se někde skrývá kolejní obchůdek.

Archivní přednáška

Archiv

Naleznete v něm informace o proběhlých ročnících včetně sborníků ke stažení.


Reakce účastníků, na obrázku vidíte selfies, co nafotili v průběhu Pevnosti Břehyard

Proč se zúčastnit?

Zajímá tě, co se účastníkům na Týdnu vědy na Jaderce líbilo v minulých letech?